bed-1348721_1920

Rolety przeznaczone do okien dachowych mają różne formy montażu. Rolety do okien dachowych mogą być montowane wewnątrz pomieszczenia, ale również bardzo często można spotkać rolety montowane po zewnętrznej stronie okna.

Obie formy są bardzo wygodne jak i bardzo elegancko wyglądające. Dodatkowo rolety montowane w oknach dachowych są elementem dekoracyjnym, który idealnie pasuje do każdej aranżacji wnętrza. Alternatywą dla rolet są żaluzje do okien dachowych, które tak jak rolety można montować zarówno wewnątrz jak i na zewnątrz okna.

Bardzo ważny jest montaż zasłony okna. Przede wszystkim jeżeli rolety są montowane wewnątrz trzeba pamiętać o tym, że powinny one się znajdować w specjalnych prowadnicach, które przytrzymają je przy szybie. Jest to ważne ponieważ okna dachowe montowane są pod pewnym kątem a swobodnie powieszona roleta, która nie będzie przylegać do ramy okna nie zasłoni szyby, czyli nie spełni podstawowego wymagania. Dodatkowo roleta bez prowadnicy to raczej ośmieszenie mieszkańców niż element dekoracyjny pomieszczenia.

Jednocześnie trzeba pamiętać, że przy montażu rolet czy żaluzji na oknach wysoko posadowionych trzeba zaopatrzyć się w specjalny chwytak, żeby bez problemu móc podnieść jak i opuścić żaluzje. W przeciwnym razie trzeba będzie wchodzić na krzesła, stołki czy też nawet drabinę co nie dość że jest nie wygodne to jeszcze źle wygląda. Każdy producent rolet dachowych posiada również w ofercie takie specjalne urządzenie do manualnej obsługi rolet z którego warto skorzystać.

Pomocny sprzęt do manualnej obsługi rolet można znaleźć m. in. tutaj: http://dodatki.velset.pl/2042.dodatki-do-okien-dachowych/2060-akcesoria-do-sterowania

Rolety i ich montaż

Post navigation


Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *